Shkëndija pa dy lojtarë në fushë, merr rezultat të mirë në Lituani

Shkëndija ka pësuar humbje me rezultat 2:1 kundër Trakait.

Maksimov shënoi dy herë, ndërsa Junior shënoi për tetovarët.

Junior dhe Cuculi u larguan nga loja në mesin e pjesës së dytë me kartonë të kuq.

Rezultat i mirë për Shkëndijën në ndeshjen e parë që do ta kërkojë kualifikimin në ndeshjen kthyese. /olle/