Shkëndija nuk ia del të merr pikë të plota në derbi, dështon Shkupi

Derbi i madh i Maqedonisë së Veriut, nuk sjelli fitues.

Vardari dhe Shkëndija kanë luajtur baras 2-2 në sfidën e tyre në ‘Arena TOshe Proeski’ të Shkupit, shkruan Gazeta Olle.

Kurse, parapublikut vendas dështoi të fitoi Shkupi që humbu 3-2 ndaj Makedonija GP.

Fitore këtë xhiro nga skuadrat shqiptare, arriti Renova e cila mposhti Rabotnickin me rezultatin 4:3.

Ndërsa, Struga barazoi 1-1 ndaj Borecit./Gazeta Olle