Shkëlzen Gashi në garë me Messin e Ronaldon!

Gara për Këpucën e Artë të Evropës, që i jepet golashënuesit më të mirë në kontinentin evropian, këtë vit do të zhvillohet mes Kristiano Ronaldos dhe Lionel Messit.

Deri në këtë fazë, Ronaldo është duke prirë me 72 pikë, i ndjekur nga Messi që ka 64 pikë.

Kampionatet më të forta kanë kuotën më të madhe, dhe golat në të kampionate, vlerësohen më shumë.

Golashënuesi më i mirë i shqiptarëve, Shkëlzen Gashi, me 20 golat të Baseli, renditet në vendin e 22, me 30 pikë.

gashi

gashi2