Shkëlqejnë Booker dhe Durant, Phoenix Suns marrin fitoren ndaj Milwaukee Bucks

Phoenix Suns ka fituar ndeshjen e mbrëmjes në elitën e basketbollit amerikan NBA ndaj Milwaukee Bucks.

Pas 48 minuta lojë, Suns kanë triumfuar me tetë pikë diferencë 114:106.

Devin Booker ka qenë basketbollisti më efikas në këtë takim me 32 pikë, një kërcim e katër asistime.

Paraqitje fantastike ka pasur edhe Kevin Durant me ‘Double-Double’ prej 28 pikëve e 10 kërcimeve duke shtuar edhe një asistim.

Bradley Beal gjithashtu shkëlqeu me 25 pikë, 10 kërcime e tre asistime.

Ndërkohë në skuadrën mysafire më i miri në parket ishte Giannis Antetokounmpo me 34 pikë, 10 kërcime e gjashtë asistim.

 

Austriakët e bëjnë fakt të kryer, trajneri gjerman do ta marrë drejtimin e Kosovës

Trajneri i Lille, Fonseca: Zhegrova është pjekur e zhvilluar, por unë pres edhe më shumë nga ai