Shkelmimi i Morattas

Sulmuesi spanjoll i Juventusit, Alvaro Moratta, është ndëshkuar me karton të kuq në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Fiorentinës, që Juventusi e fitoi 3:0.

Ai ndërhyri keq në mesfushorin Alessandro Diamanti dhe më pas u përjashtua nga gjyqtari kryesor direkt me karton të kuq. Fitorja 3:0 e dërgoi Juventusin në finale.