Shikoni statistikat e Neymarit (FOTO)

Neymar Junior Da Silva që në moshë të re ka filluar të bëhet një legjendë te Barcelona. Mjafton të shikosh statistikat e tij për të kuptuar një gjë të tillë.

Superylli brazilian i ka tejkaluar me gola te Barcelona dy nga futbollistët më të mirë në histori të futbollit, Maradonën e Romarion.

Neymar tani ka 41 gola, kundër Romarios që kishte realizuar 39 gola dhe Maradona 38. /Indeksonline/

Neymar