Shikoni gjestin josportiv të Xhakës dhe rekordin që ka arritur (VIDEO)

Granit Xhaka është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjes kundër Darmstadt.

E gjitha kjo ndodhi në minutën e 38-të kur ylli shqiptar i Monchengladbachut e humbi kontrollin mbi vete dhe goditi një lojtar i cili ishte duke vrapuar.

Ky gjest ka filluar të komentohet në të gjitha mediat evropiane, si një gjest jo sportiv i cili nuk ka vend në futboll.

Që nga koha e tij në Bundesligë, Xhaka ka marrë pesë karton të kuq dhe është bërë lojtari më i ri që arrin pesë të tillë, apo më saktësisht 23 vjet, dy muaj dhe 23 ditë. /Telegrafi/