Shikojeni superpritjet e Petrit Tahirit (VIDEO)

Portieri i Kosovës së Vushtrrisë, Petrit Tahiri, edhe një herë tregoi vetën përse është njëri ndër më të mirët momentalisht në futbollin kosovar.

Ai të shtunën ishte ndër më të merituarit që Kosova nuk pësoi humbje nga Besa e Pejës.

Vushtrriasit fituan 3:2.

Në një video të siguruar nga GazetaOlle.com, shihet se si gardiani Tahiri bënë dy superpritje gjatë një aksioni. Ai ua mohon golat Florent Qorrajt dhe Fetim Kasapit. (Gazeta Olle)