Shikojeni LIVE meçin e Armend Xhoxhajt me ukrainasin Khyzhniak (VIDEO)

Boksieri nga Kosova, Armend Xhoxhaj do të garojë për pak çaste me ukrainasitn Oleksandr Khyzhniak në duelin çerekfinal të Lojërave Evropiane “Baku 2015”.

Meçi zhvillohet në kategorinë deri 81 kg.

Xhoxhaj e ka fituar një luftë në 1/16 e finales dhe nëse fiton tani, kualifikohet në gjysmëfinale dhe i jep shpresa të mëdha Kosovës për medaljen e parë në Baku.

 

Meçin mund ta shihni në këtë link: https://www.youtube.com/watch?v=EYB2iBy652g