Shifra rekorde të fituara nga argjentinasi, Messi duket një ‘dhuratë’ e çmueshme për PSG-në

Sulmuesi i PSG-së, Lionel Messi sezonin e kaluar i lejoi klubit francez të fitonte 700 milionë euro, raporton Marca spanjolle.

Sipas burimit, kjo shumë përfshinte të ardhura nga të drejtat e imazhit, marketingu dhe ndeshjet.

Një burim kreu një hetim, sipas të cilit transferimi i 35-vjeçarit argjentinas i lejoi PSG-së të lidhë 10 kontrata të reja sponsorizimi dhe të rrisë numrin e abonentëve në rrjetet sociale me 15 milionë. Për herë të parë në historinë e tij, skuadra shiti një milion bluza me një lojtar.

Sot, më 24 qershor, Messi feston ditëlindjen. Ai iu bashkua PSG-së në verën e vitit 2021 si lojtar i lirë nga Barcelona.

Florian Marku bën ëndrrën realitet, ndeshja e radhës do të mbahet në Tiranë

Humb jetën futbollisti 13-vjeçar, flasin mjekët: Bëmë gjithçka për të, por nuk ia doli