Sheriffi trondit Real Madridin midis “Santiago Bernabeut”

Real Madrid ka pësuar humbje nga Sheriff Tiraspol.

“Los Blancos” u mposhten në shtëpi me rezultat 2-1.

Sheriff kaloi në epërsi pas një goli të Jakhshibaev që shënoi me kokë pas harkimit të Cristiano (25′).

Real Madrid barazoi rezultatin përmes Karim Benzema që shënoi nga pika e bardhë (65′).

Krejt në fund, doli në skenë Thill që shënoi fitoren për Sheriff në minutën e fundit (90′).

 

Me këtë fitore, Sheriff është lider me gjashtë pikë, derisa Reali renditët i dyti me tre sosh.

Atletico përmbys Milanin, Greizmann dhe Suarez ia dhurojnë fitoren spanjollëve

Notat e lojtarëve: PSG- Man City, vlerësimi për Leo Messin