Shënon Bunjaku (VIDEO)

Sulmuesi kosovar, Albert Bunjaku po shkëlqen në fanellën e St.Gallenit. Sulmuesi kosovar ka shënuar gol në minutën e 29-të, në ndeshjen ndërmjet skuadrës së tij dhe Aaraut.

Për momentin, St.Gallen po udhëheq 1:0, ndërsa ka përfunduar pjesa e parë, me golin e përfaqësuesit kosovar, e vlefshme për xhiron e 23-të të kampionatit zviceran.