Shënoi gol spektakolar dhe ndihmoi skuadrën në fitore, me këtë notë të lartë vlerësohet Leart Paqarada

St. Pauli e ka nisur për mrekulli edicionin e ri në Bundesliga 2, duke fituar 3-0 ndaj Holstein Kiel.

Ishte pikërisht Leart Paqarada që ia dha epërsinë skuadrës së tij, shkruan Gazeta Olle.

Kosovari shënoi gol spektakolar në minutën e 11-të, duke u nisur nga gjysma e fushës dhe duke goditur nga largësia.

Goli i Paqaradës: 

Mbrojtësi i majtë u vlerësua me notën e lartë 7.8 nga sajti i njohur ‘SofaScore’.

Padyshim se kjo është mënyra më e mirë për të filluar sezonin e ri.

/Gazeta Olle/

 

Vëlla e motër fitojnë medaljen e artë në Lojërat Olimpike

Historike për Përfaqësuesen e Kosovës, zë vendin e tretë në evropian