Shelvey ‘qorron’ De Gean (VIDEO)

Jonjo Shelvey e ka ‘qorruar’ portierin e Manchester Unitedit, De Gean, me një goditje të furishme nga distanca e cila përfundoi në rrjetën e mysafirëve.

Goditja e mesfushorit të Swnaseas u devijua lehtësisht nga sulmuesi Gomis dhe goli iu shënua atij, por gjithsesi më meritori për këtë super-gol është pikërisht Shelvey.