Sheikët e Newcastle Untied çmenden, transferojnë sulmuesin suedez për 70 milionë euro

Newcastle po mbyll marrëveshjen e Alexander Isak pasi tarifa 70 milion euro është rënë dakord me Real Sociedad, njofton Fabrizio Romano.

Newcastle do të paguajë 65 milion euro tarifë fikse, pesë milion euro shtesa dhe klauzola e shitjes do të përfshihen gjithashtu në marrëveshje.

Kontrata afatgjatë tani është vendosur të bihet dakord me Isak i cili tashmë ka mbërritur në Angli për t’iu nënshtruar testeve mjekësore dhe më pas të nënshkruaj me Newcastle United, transmeton Gazeta OLLE.

Alexander Isak dans le viseur de la Roma

Është një transferim rekord për klubin e Newcastle dhe gjithashtu shitje rekorde për klubin e Real Sociedad me Isak.që do zyrtarizohet së shpejti te klubi anglez.

/Gazeta OLLE/

Me fillim nga ora 18:00, hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

Ballkani – Shkupi: Kjo skuadër favorizohet nga kompanitë e basteve