ShBA – Uells, publikohen formacionet zyrtare

ShBA-ja do të përballet me Uellsin në kuadër të Grupit B të Kampionatit Botëror.

Ndeshja që fillon në ora 20:00, do të luhet në stadiumin “Ahmad bin Ali Stadium”.

Amerikanët kanë gjeneratën më të mirë aktualisht dhe shpresojnë të shkojnë së më larg që të munden.

Në anën tjetër, uellsianët e shijojnë Kampionatin e parë Botëror dhe do të tentojnë që së paku t’i kalojnë fazën e grupeve.

Formacionet zyrtare:

ShBA: Turner, Dest, Zimmerman, Adams, Robinson, Musah, McKennie, Pulisic, Ream, Weah, Sargent.

Uellsi: Hennessey, Williams, Davies, Mepham, Rodon, Wilson, Ramsey, Bale, Roberts, Ampadu, James.

Me dy gola në fund të ndeshjes Holanda merr një fitore të madhe ndaj Senegalit

U hodh shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës