Shaqiri vetëm pas gjashtë muajsh mund të largohet nga Lyon

Lyon do të tentojë shitjen e Xherdan Shaqirit në afatin kalimtar dimëror.

Raportohet se skuadra franceze është e hapur për të gjitha ofertat për shitjen e shqiptari.

Lyon këkron që me paratë e mbledhura nga Shaqiri të tentojë blerjen e ylli iranian, Sardar Azmoun.

Sulmuesi i Zenit është top prioritet i shumëherë kampionit të Francës dhe po bëhet gjithçka që të sigurohet ky transfer.

Shaqa pati nismë fantastike te Lion, por më pas krisi raportet me trajner Peter Bosz.

AI në ndeshjet e fundit e ka lënë vazhdimisht në bankën rezervë.

Lirim Mixhaiti, trajneri shqiptar që po bën emër në futbollin gjerman

Zekirija Ramadani piketon dy futbollistët e Shkëndijës për te Egnatia