Shaqiri titullar përballë skuadrës meksikane në Kupën e Botës për Klube

Liverpool sot do të nis rrugën drejt titullit të Kupës së Botës për Klube.

Skuadra angleze sot do të luajë përpalljen ndaj skuadrës meksikane, Monterreyn, përcjellë Gazeta Olle.

Për këtë takim, Liverpool, ka publikuar formacionin zyrtar.

Xherdan Shaqiri do të nis këtë ndeshje nga fillimi.

Kujtojmë, ndeshja fillon nga ora 18:30, dhe zhvillohet në Doha të Katarit.

Monterrey: Barovero; Montes, Sánchez, Vangioni, Gallardo, Medina; Celso Ortiz, Carlos Rodríguez; Pabón, Funes Mori, Pizarro.

Liverpool: Alisson; Milner, Gomez, Henderson, Robertson; Lallana, Keita, Oxlade-Chamberlain; Shaqiri, Salah, Origi.