Shaqiri startues

Roberto Mancini, ka vendosur të startojë me Xherdan Shaqirin në sfidën kundër Napolit.

Shaqiri do të luajë në sulmin e ‘zikaltërve’ pas Rodrigo Palacios dhe Mauro Icardit.

Ja formacionet zyrtare:

Napoli: Andujar; Henrique, Albiol, Koulibaly, Strinic; Inler, David Lopez; Callejon, Hamsik, Mertens; Higuain

Inter: Handanovic, D’Ambrosio, Ranocchia, Juan, Santon, Guarin, Medel, Brozovic, Shaqiri, Palacio, Icardi