Shaqiri prezantohet zyrtarisht te Chicago, do të mbajë numrin 10 dhe flet fjalë të mëdha për klubin e ri

Xherdan Shaqiri është prezantuar zyrtarisht nga Chicago Fire para mediave, derisa ditë më parë e kompletoi kalimin nga Lyoni.

Anësori shqiptar me pasaportë shqiptarë është shprehur i lumtur që ka arritur marrëveshje me klubin nga MLS, duek shpresuar që të jap më të mirën për skuadrën.

“Faleminderit për të gjithë që keni ardhur. Është një eksperiencë e re për mua, pasi erdha në ShBA. Gjithmonë kam qenë një admirues i MLS-së. Siç e dini unë isha tek Lyoni dhe isha duke luajtur për gjashtë muaj, andaj jam i gatshëm”.

“Në fund, trajneri do të vendos për gjërat tjera, por unë jam i gatshëm dhe do të shohim se çfarë dot ë ndodhë, por unë jam këtu për të fituar”, ka deklaruar Shaqiri në konferencë për media.

Sipas klubit amerikan të MLS, Shaqiri është transferimi më i shtrenjtë në historinë e klubit.

Kontrata e tij me Chicago Fire do të jetë deri në vitin 2024.

Het-trik autogolash: Lojtarja e Zelandës së Re futet në histori të futbollit për të keq

Albina Rugova lëndohet rëndë, mungon rreth gjashtë muaj