Shaqiri mungon në takimin e radhës, shkak mos vaksinimi me dy doza

Olympiacos Lyon këtë të enjte do përballet kundër Rangers në Ligën e Evropës, por do jetë pa shqiptarin Xherdan Shaqiri.

Shaqiri që debutoi javën e kaluar me një asistim, fatkeqësisht nuk do lejohet te zhvillojë këtë përballje.

Arsyeja është sepse Shaqiri ka marrë vetëm një dozë të vaksinës antiCOVID-19.

Dozën e vetme Shaqiri e mori me 23 gusht kur edhe nënshkroi me gjigantin francez.

Sot tetë ndeshje në Ligën e Kampionëve: Vëmendja te Inter-Real Madrid dhe Liverpool-Milan

Kosova (femrat) niset për Elbasan