Shaqiri ka dy fjalë për Celticun

Xherdan Shaqiri është i bindur se Interi janë superiore kundrejt Celtic, por pranon se ata nënvlerësuar kundërshtarët në ndeshjen e parë.

Interi pret në San Siro në ndeshjen e dytë të Ligës së Evropës, skuadrën e Celtic, pas një barazim 3:3 në ‘Parkhead’ në ndeshjen e parë.

“Realiteti është se kemi bërë një gabim të madh kundër Celtic, por ne nuk do ta bëjmë atë përsëri në Itali”, tha fillimisht Shaqiri për ‘Daily Record’.

“Ne menduam se ndeshja ishte fituar dhe ndoshta ne nuk kemi treguar repektin e merituar kundërhstarit”, transmeton ‘Gazeta olle’.

“Në Itali, edhe nëse ne do të shënojmë dy, tre apo edhe katër gola, do të qëndrojmë të fokusuar deri në fund. Celtic ka treguar se janë më shumë të aftë për të shënuar gola. Ekipet si Barcelona kanë humbur atje [në Celtic Park] në sezonet e fundit,  kështu që kur merrni në barazim ndoshta nuk është dhe aq keq. Duke shënuar tre gola jashtë është gjithmonë një pozitiv”.

Në fund Shaqa tha se kundëshraët do të vijnë që të shënojnë në stadiumin e tyre, por ata duhet tua zoglëlojnë mundësit para portës.