Shaqiri e uron kështu pavarësinë e Kosovës

Edhe Xherdan Shaqiri e ka uruar ditën e pavarësisë së Kosovës, duke iu uruar fansave të tij në Facebook 7-vjetorin e saj përmes një fotoje.

Në fotografinë ku shihet Xherdani dhe në prapavijë flamuri i Kosovës, futbollisti i Interit ka shkruar: “Urime 7-vjetorin Kosovë”.

10387538_784043801671899_4207342166206423852_n