Shaqiri e pranon Stoken me një klauzolë të çuditshme

Sipas raportimeve në Angli, Xherdan Shaqiri do të bien dakord për të lëvizur drejt Stoke City, por vetëm në qoftë se ai mund të marrë një klauzolë në kontratën e tij që mund ta lirojë klubin kur të dojë.

Inteir ka marrë lojtarë si Jeison Murillo, Miranda, Martin Montoya dhe Geoffrey Kondogbia këtë verë.

Inter besohet se me anë të shtijeve të lojtarëve si Juan Jezus, Yuto Nagatomo dhe Xherdan Shaqiri mudn të tubojë fonde.

Megjithatë, sipas ‘The Guardian’, kalimi i Shaqirit te Stoke mund të arriher vetëm me marrëveshjen në klauzolë, ku shkruhet se Sahqiri mund të largohet nëse e kërkon një skuadër që luan në Ligën e Kampionëve.

‘Shaqa’ iu bashkua Interit, ku luajti 15 ndeshje duke mos lënë shumë gjurmë ashtu siç është pritur.