Shala shkëlqen, futet nga banka dhe shënon e asiston

Herolind Shala ka filluar shkëlqimin në futbollin turk te Erzurumspor.

Mesfushori i Kosovës ka kontribuar në fitoren e skuadrës së tij Erzurumapor 6-2 ndaj Altimordu.

Mysafirët ishin duke fituar 0-2, por vendasit bën një rikthim të jashtëzakonshëm për ta fituar ndeshjen.

Shala u fut në lojë në minutën e 67-të për të shënuar pastaj për 4-2.

Reprezentuesi kosovar ishte fantastik, ku pas folit edhe asistoj tek Tozlu që realizoi për 5-2.

Bayerni i pamëshirshëm, mposhtë me rezultat të thellë Leverkusenin

Festë e çmendur nga tifozët, shembët tribuna pas fitores (Video)