Shakhtari i jep leksion Real Madridit, të cilët rrezikojnë kualifikimin

Shakhtar Donetsk ka përgatit befasinë e sotme, duke e mposhtur gjigantin botëror, Real Madrid, në kuadër të ciklit të parafundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Skuadra ukrainase fitoi 2:0 në fushën e vetë, falë dy golave që u prodhuan në pjesën e dytë nga Dentinho dhe Solomon.

Shaktar me këtë fitore barazoi pikët me Realin nga 7 sosh në vendet 2 dhe 3.

Interi sonte takohet me Borussia Monchengladbach.

Në ndeshjen e fundit ata takohen me Interin, kurse Reali pret Borussia Monchengladbachun.