Serbët qeshin me ne, për incidentin në Mitrovicë (FOTO)

Mediat serbe kanë nisur ta përqeshin Kosovën, për incidentin që ndodhi dje në Mitrovicë, kur u ndërpre ndeshja Trepça – Trepça ’89.

“Kaos në Mitrovicë. Gjyqtari i shmanget rrahjes, zyrtari i Trepçës e ndjek atë”, është titulli i të së përditshmes serbe, “Blic”, shkruan “Zëri”.

Ndeshja u ndërpre pasi u sulmua fizikisht gjyqtari Bajram Gashi, i cili kishte përjashtuar dy trajnerët e Trepçës nga loja dhe dy futbollistë të kësaj skuadre.

 

serbia