Sener1 dhe rigoN largohen nga Blink, ky i fundit thyen heshtjen me një keshillë për të gjithë

Ekipi legjendar dhe i ëndrrave për shqiptarët në CS:GO, i njohur si BLINK, ka mbetur pa dy lojtarë mjaft të mirë, pasi ata nuk kanë rënë dakord për kontratat e reja.

Sener1 është një nga lojtarët e parë nga Kosova që iu bashkëngjit BLINK, para me shume se dy vitesh, ndërsa rigoN ishte pjesa kyçe e ekipit, që me paraqitjet e tij e ndihmoi ekipin të ngjitet në vendin e 23-të në botë.

 

Gjatë ditës së djeshme Telegrafi ka raportuar se rigoN kishte arritur që ta eliminojë me thikë njërin nga më të fortët në botë, ukrainasin “s1mple”.

 

Lexo po ashtu:

 

Lojtari shqiptar, rigoN e eliminon me thikë lojtarin më të fortë në botë në CS:GO

 

Por, vetëm një ditë pas këtij suksesi, rigoN, përmes një postimi në Twitter ka bërë të ditur se nuk është më pjesë e BLINK.

 

“Fatkeqësisht , nuk do të jem më pjesë e Blink Esports. Kaluam shumë mirë së bashku, rezultate të mahnitshme, mezi prisja të vazhdonim rrugëtimin tonë dhe të arrijmë objektivat tona, megjithatë kontrata ime nuk është vazhduar (lojtarët e tjerë janë ende me kontratë), dhe po kërkoj mundësi të tjera. Ju lutem me shkruani DM për ofertat”, ka shkruar rigoN në Twitter.

 

 

 

 

 

FSHF i bën dhuratë katër fusha të reja futbolli Qarkut Tiranë

Norwich City fiton në udhëtim, Milot Rashica asiston në golin e dytë