S’do të besoni kush janë futbollistët më të “egër” të Vala Superligës (FOTO)

Nuk kanë qenë të paktë numrat e kartonëve këtë kampionat.

Lojtari që është ndëshkuar më së shumti është mbrojtësi i Trepçës, Samir Sahiti.

Ai këtë kampionat ka marr 22 kartonë të verdhë dhe një të kuq.

Sahiti

Pas tij vjen Armend Dallku që  është ndëshkuar 15 herë me të verdhë dhe një herë me të kuq.

Shumë nga këta kartonë për ankesa drejt gjyqtarëve.

dallku

Florent Papuqi dhe Elbasan Thaqi kanë marrë nga 14 kartonë të verdhë.

Sulmuesi më i  padisiplinuar është Mendurim Hoti që ka marrë 11 kartonë të verdhë dhe dy të kuq.

hoti

Lushtaku, Milcaj dhe Emihaziri po ashtu janë lojtarë që kanë shumë kartonë të verdhë. /olle/

Lojtari – kartonë të verdhë dhe kartonë të kuq

Samir Sahiri 22-1

Armend Dallku 15-1

Florent Papuqi 14 – 1

Elbasan Thaqi 14

Ylber Maloku 11-1

Mendurim Hoti 11-2

Taulant Dajaku 11-0

Azem Bejta 9-1

Kreshnik Lushtaku 8-2

Mark Milicaj 7-2

Leutrim Bekteshi 9-1

Isa Eminhaziri 10-1

Gzim Rusi 11-1

Edon Zeqiri 10-1

Egzon Sinani 10-1

Florent Avdyli 10-2

Viktor Kuka 8-1