Schweinsteiger zbulon skuadrën e tij të re

Mesfushori gjerman Bastian Schweinsteiger do të largohet nga Manchester United për u transferuar në Chicago Fire.

Lajmi konfirmohet nga mediat angleze dhe vet gjermani.

Ai u shpreh i lumtur me këtë transferim duke premtuar maksimumin në ekipin e ri.