SC Gjilani shpërblen Krasniqin dhe Musollin pas ndeshjes fantastike që zhvilluan me Llapin

Në ambientet e Sport Club Gjilanit, klubi ka vendosur që t’i shpërblejë dy futbollistët e skuadrës që treguan formë të lartë në ndeshjen me Llapin.

Blerim Krasniqi ishte i pari që hapi serinë e golave në këtë takim, për të mbyllur ndeshjen me tre gola.

Por formë të lartë tregoi dhe Musolli i cili asistoi tre herë për skuadrën kuqebardh, duke qenë një nga më meritorët në fitorën e Skifterëve në Zahir Pajaziti.

/Gazeta OLLE/

 

Leeds United me një nga mundësitë e fundit të shpëtoi nga rënia në Championship

Publikohen formacionet startuese: Dy super skuadra luftojnë vetëm për një qëllim