SC Gjilani me njoftim të rëndësishëm për ndeshjen me Drenicën

 

Sport Club Gjilani njofton se dueli i xhiros së XXVIII-të në BKT Superligë ndaj KF Drenica do të zhvillohet të shtunen më 09 Prill në stadiumin ndihmës me bari sintetik në Gjilan.

Për shkak të vendimit të fundit nga Komisioni Disiplinor, takimi do të zhvillohet pa prezencën e tifozëve dhe qëndrimi afër stadiumit do të jetë i ndaluar për shikues.

Mediat do të vendosen në pjesën Qendrore të stadiumit, aty ku do të qëndrojnë edhe zyrtarët e klubeve.

Parkingu brenda stadiumit do jetë i mbyllur (përveç automjeteve zyrtare) dhe nuk do të lejohet parkingu i veturave afër hapsirave të stadiumit për shkak të sigurisë.

Pep Guardiola flet për derbin me Liverpoolin dhe ofertën e Brazilit

Kosova triumfon ndaj Bullgarisë