Sampdoria-Genoa, ja vendimi zyrtar

Edhe zyrtarisht është shtyer ndeshja ndërmjet Sampdorias dhe Genoas, që parashikohej të zhvillohej sonte me fillim prej orës 20:45.

Gjyqtari Rocchi ka dalë bashkë me dy kapitenët e skuadrave në fushë, ku është konfirmuar se në terrenin e mbushur me ujë, nuk ka mundësi për tu zhvilluar një ndeshje futbolli.

Takimi mund të luhet nesër me fillim prej orës 15:00.