Samir Ujkani drejt Sampdorias

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Samir Ujkani, ekskluzivisht për televizionin Tribuna Channel, ka zbuluar se është shumë afër marrëveshjes me skuadrën e njohur italiane, Sampdoria.

“E vetmja skuadrë që jemi shumë afër marrëveshjes është  Sampdoria dhe po presim”, ka thënë Ujakni për Tribuna Channel.

Ai e ka konfirmuar ndarjen me ish-skuadrën e tij Palermo dhe e ka falënderuar presidentin e klubit italian.

Intervistën e plotë me Ujkanin mund ta ndiqni në videon e mëposhtme.