Salah vendosi rekord në Ligën Premier pas golit ndaj Norwich Cityt

Mohamed Salah vendosi një rekord të ri në Ligën Premier të shtunën pasi ylli egjiptian shënoi golin e tretë dhe të fundit të Liverpoolit në fitoren ndaj Norwich Cityt.

Goli i Salah erdhi në minutën e 74-të pasi ylli i Liverpooli asistoi dy golat e parë në fitoren e pastër ndaj Norwchit me rezultat 3-0.

Përfundimi i Salah erdhi falë një goditje të bukur me këmbë të majtë nga maja e kuadratit që mori një devijim të lehtë, duke e lënë Tim Krul të pafuqishëm ndërsa vulosi fitoren e Reds.

Me golin e shënuar, Salah vazhdoi një seri që e ka parë atë të dominojë në ndeshjen e parë të sezonit në Ligën Premier.

Salah tani ka shënuar në pesë ndeshje hapëse të njëpasnjëshme të Ligës Premier League, duke u bërë lojtari i parë që ka arritur këtë rekord.

Përveç kësaj, Salah tani ka 10 përfshirje të përgjithshme në gol ​​në ndeshjet e javës së parë të Ligës Premier në karrierën e tij, me shtatë gola dhe tre asistime.

Vetëm Ëayne Rooney, i cili ka tetë gola dhe pesë asistime në ndeshjet e para të Ligës Premier, ka më shumë se Salah, por rekordi i tij mbahet edhe shkaku i më shume sezoneve të zhvilluara.

Klubi i Superligës turke largon Esat Malën, kjo është arsyeja!

Edhe një ngjarje madhore basketbolli në Prishtinë