Salah tronditë Shaqirin me shokë (VIDEO

Ndeshja ndërmjet Interit dhe Fiorentinas, u ka takuar mysafirëve të cilët kanë shënuar fiore me rezultat 1:0, me golin e mesfushori Mohamed Salah.

Në pjesën e parë Interi, isthe më e mirë se Firoentina, duke pasur raste të mira shënimi të cilat nuk arriti t’i konrketizonet. Rastin më të mirë e kishte Fredy Guarin, por në fund ishte shtylla e cila i mohoi golin këtij të fundit. Me rezultat të barabartë skuadrat shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë ishte Mohamed Salah, i cili arriti të shënonte golin e parë në këtë ndeshje për skuadrën e tij në minutën e 55-të të ndeshje për 1:0. Në këtë takim në minutën e 66 u inkuadrua edhe ylli kosovar, Xherdan Shaqiri, por nuk ishte i mjaftueshëm për të shpëtuar skuadrën e tij që së paku të merrte një pikë nga kjo përballje.