Salah reagon ndaj polemikave për Topin e Artë, pas një paraqitjeje mahnitëse kundër Evertonit

Mohamed Salah ka refuzuar të flasë për renditjen e tij në vendin e shtatë në votimin për Topin e Artë, megjithëse e pranoi se shpreson se vitin e ardhshëm do të përfundojë më lart.

Renditja e Salahut në vendin e shtatë shkaktoi polemika, duke qenë se sulmuesi egjiptian i shënoi 31 gola për Liverpoolin në sezonin 2020/21, ndërsa i ka shënuar 19 gola dhe tetë asiste në vetëm 19 paraqitje këtë sezon.

Ai cilësohet si njëri prej lojtarëve më të mirë në botë por Salah ngurroi t’i kritikojë ata që votuan që ai të renditjet i shtati në botë.

I pyetur nga Amazon si ndihej që u votua në vendin e shtatë, Salah u përgjigj: “Nuk kam koment”, para se të thoshte: “Shpresoj se do të përfundoj më larg vitin e ardhshëm”.

Salah i shënoi dy gola në fitoren e Liverpoolit 4:1 kundër Evertonit të dielën.

Liverpooli është në vendin e tretë në Premierligë me dy pikë më pak se lideri Chelsea.

Mourinho i dëshpëruar me futbollin në Itali, e këshillon yllin të skuadrës të largohet nga Roma

Dren Ahmeti shkëlqeu me Llapin ndaj Kikës, këto janë statistikat nga katapultat GPS