Salah ‘dhunon’ ‘Zonjën e Vjetër’ (VIDEO)

Mohamed Salah, Mohamed Salah. Ky është lojtari që rehatoi sonte Juventusin, midis stadiumit të saj. Ai shënoi dy herë në fitoren e Fiorentinës 2:1.

Ndeshja ishte e vlefshme për gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë.

Golin e parë e shënoi në minutën pas një sllallomi nëpër lojtarët e Juventusit dhe një vrapimi maratonik.

Llorente ia doli të barazojë shifrat në 1:1, me të cilin rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në të dytën, Salah ia del të shënojë edhe një herë, këtë herë pas gabimit të mbrojtjes vendase.