Sagnol: Nuk preferoj të komentoj kundërshtarët, por te Kosova luajnë me zemër

Nesër zhvillohet ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”.

Para këtij takimi ka folur edhe përzgjedhësi i Gjeorgjisë, Willy Sagnos, shkruan Gazeta Olle.

Ai shtoi se ‘Dardanët’ luajnë me zemër dhe kanë lojtarë të mirë se Rashica, Berisha dhe Muriqi.

“Kemi qenë të trishtuar nga humbja që pësuam ndaj Kosovës, tash krejt çka dëshiroj nga lojatrët është të jenë të përgatitur dhe të paraqesin mirë imazhin.

Nuk preferoj të komentoj kundërshtarët, edhe pse çdo ekip anët e mira dhe të dobëta. Mirëpo nga ajo çfarë kam parë, te Kosova luajnë me zemër dhe kanë lojtar të mirë si Rashica, Berisha e Muriqi”, tha Sagnol

Ndeshja e shtatë në kuadër të Grupit B për kualifikimet e Kampionatit Botëror ‘Katari 2022’, zhvillohet nesër me fillim nga ora 20:45.

/Gazeta Olle/

Bogdani komplimenton Armando Brojën: Shumë i fortë, por ka edhe goditje super

Dardanët kryen stërvitjen e fundit para ndeshjes me Gjeorgjisë