Sa para ua sjell raundi i dytë i Ligës së Konferencës klubeve shqiptare

Pas kalimit të turit të parë të Ligës së Konferencës, klubet shqiptare që kaluan tutje do të pasurohen.

Drita, Partizani, Laçi, Shkupi dhe Vllaznia do të marrim edhe nga 350 mijë euro të tjera.

Klubet që morën pjesë në raundin e parë morë nga 200 mijë euro si fillim për pjesëmarrjen në Ligën e Konferencës.

Në total shuma e këtyre klube shkon në 550 mijë euro.

Normalisht kampionët si Teuta, Prishtina dhe Shkëndija  do të marrin më shumë, ku secila nga to ka kaluar shifrën mbi 1 milion euro, pasi aty futet bonusi nga UEFA si kampion, por edhe nga 100 mijë euro ekstra për eliminimin nga Liga e Kampionëve.

Nëse këto klubet kalojnë turin e dytë atëherë në arkat e tyre do të shtohen edhe nga 650 mijë euro. /Gazeta Olle/

Tetë klubet shqiptare në raundin e dytë të Ligës së Konferencës: Prishtina, Drita, Partizani, Teuta, Vllaznia, Laçi, Shkëndija dhe Shkupi

Alioski tërbon tifozët e Leeds, shqiptari drejt kalimit te Galatasaray