Sa miliona euro i fitoi Roma prej biletave në ndeshjen ndaj Juves?

Në derbin e mbrëmshëm ndërmjet Romës dhe Juventusit në “Olimpico” kanë qenë prezent 55.651 tifozë, që njëherësh është edhe njëra ndër ndeshjet me më së shumti të pranishëm në Serie A këtë edicion.

Në këtë mënyrë, Roma ka fituar mbi 2 milionë e 420 mijë euro, shumicën prej tyre përmes biletave, ndërsa një pjesë më të vogël përmes abonuesve. /Gazeta Olle

11015460_10152881945507851_2382134970284086290_n