Sa i pafat: Reus do të mbetet jashtë fushave për një kohë të gjatë

Një lajm shumë i keq ka ardhur nga Borussia Dortmund për yllin e skuadrës Marco Reus.

Rues nuk ka mundur të luajë asnjë ndeshje që para ndalesës së detyruar për shkak të koronavirusit, derisa detyrohet të qëndrojë jashtë fushe edhe për një kohë të gjatë.

“Marco Reus ka punuar intensivisht muajt e fundit, por ende lufton me një dëmtim që nga shkurti i kaluar dhe do të mbetet jashtë pafundësisht”, ka shkruar skudra verdhezinj në Twirter.