Sa futbollistë kanë arritur ta gjejnë rrjetën në Superligë këtë vit?

140 futbollistë e kanë gjetur rrugën e rrjetës në këtë kampionat të Vala Superligës.

Një numër mjaftë i lartë duke e parë që zhvillohen vetëm 33 xhiro.

Padyshim lojtari që shënoi më shumë ishte Otto John me  26 gola.

I dyti ishte Florent Hasani me 16 gola, i përcjell nga Granit Arifaj me 14.

Më poshtë i gjeni të gjithë shënuesit e Vala Superligë për edicionin 2016/2017./Olle/

Shënuesit

  1. John John – Trepça’89                                                   26
  2. Florent Hasani – KF Trepça’89                                     16
  3. Granit Arifaj – KF Drenica                                             14
  4. Basit Khalid – KF Prishtina                                             13
  5. Betim Haxhimusa – KF Gjilani                                     13
  6. Liridon Fetahaj – KF Liria                                               12
  7. Qemail Elshani – KF Besa                                              11
  8. Fiton Hajdari – KF Trepça’89                                        10
  9. Mankenda Gauthier – KF Prishtina                           10
  10. Xhevdet Shabani – KF Besa                                         9
  11. Florim Berbatovci – KF Llapi                                         9
  12. Hasan Hyseni – KF Trepça KF Trepça’89                       8
  13. Shkumbim Salihu – KF Ferizaj                                      8
  14. Berat Hyseni – KF Llapi                                                   8
  15. Shpetim Idrizi – KF Trepça’89                                      7
  16. Isa Eminhaziri – KF Gjilani                                             7
  17. Kreshnik Lushtaku – KF Drenica                                 7
  18. Mendurim Hoti – KF Feronikeli                                  7
  19. Mentor Zhdrella – KF Feronikeli                                                6
  20. Enis Zabërgja – KF Trepça                                             6
  21. Labinot Osmani – KF Prishtina – KF Feronikeli      6
  22. Mirlind Daku – KF Llapi                                                   6
  23. Leart Emini – KF Besa                                                     6
  24. Behar Maliqi – KF Feronikeli                                        6  (1 ag)
  25. Hamdi Namani – KF Llapi                                               6
  26. Përparim Livoreka – KF Feronikeli – KF Drita        5 (1 ag)
  27. Bujar Shabani  – KF Feronikeli                                      5
  28. Mevlan Zeka – KF Feronikeli                                       5
  29. Visar Berisha – KF Liria                                                   4
  30. Mark Milicaj – KF Feronikeli                                         4
  31. Blerand Kurtishaj – KF Feronikeli                               4
  32. Diar Miftaraj – KF Besa                                                  4
  33. Fisnik Papuqi – KF Besa                                                 4
  34. Fatih Karahoda – KF Besa                                             4
  35. Yll Hoxha – KF Feronikeli                                               4
  36. Henry Chibueze Odi – KF Liria                                     4
  37. Ergyn Ahmeti – KF Trepça                                            4
  38. Taulant Dajaku – KF Drenica                                        4
  39. Edon Zeqiri – KF Llapi                                                      4
  40. Kreshnik Uka – KF Drenica                                           4
  41. Leotrim Kryeziu – KF Drita                                            4
  42. Abu Razard – KF Feronikeli                                          4
  43. Endrit Krasniqi – KF Prishtina                                       3
  44. Alban Shillova – KF Liria – KF Drita                             3
  45. Liridon Leci – KF Prishtina                                             3
  46. Maliq Beluli – KF Ferizaj                                                 3
  47. Mërgim Pevçeli – KF Prishtina                                    3
  48. Egzon Sinani – KF Llapi                                                   3
  49. Milan Ristovski – KF Ferizaj                                          3
  50. Ilir Mustafa – KF Liria                                                      3
  51. Edison Kqiku – KF Hajvalia                                            3
  52. Gëzim Rusi – KF Gjilani                                                  3
  53. Semir Zeneli – KF Drita                                                   3
  54. Arbnor Muja – KF Trepça                                              3
  55. Gilberto Fortunato – KF Drita                                      2
  56. Ahmed Januzi – KF Prishtina                                       2
  57. Blendi Memaj – KF Liria                                                 2
  58. Qendrim Gashi – KF Liria                                               2
  59. Debatik Curri – KF Prishtina                                         2
  60. Liridon Kukaj – KF Prishtina                                          2
  61. Emin Baliqi – KF Trepça                                                  2
  62. Ardian Muja – KF Trepça                                               2
  63. Shend Kelmendi – KF Prishtina                                   2
  64. Berat Ahmeti – KF Gjilani                                              2
  65. Armend Abazi – KF Drenica                                         2
  66. Shpëtim Babaj – KF Hajvalia                                        2
  67. Zgjim Mustafa – KF Gjilani                                            2
  68. Rron Broja – KF Trepça’89                                            2
  69. Perparim Islami – KF Trepça’89                                  2
  70. Diar Prokshi        – KF Feronikeli                                   2
  71. Din Voca – KF Trepça                                                      2
  72. Arber Potoku – KF Trepça’89                                      2
  73. Meriton Korenica – KF Liria                                          2
  74. Elbasan Thaqi – KF Ferizaj                                             2
  75. Muharrem Jashari – Trepça’89                                   2
  76. Pleurat Hajdini – KF Trepça                                          2
  77. Fillim Guraziu – KF Liria                                                  2
  78. Besart Morina – KF Gjilani                                            2
  79. Salih Kosumi – KF Gjilani                                               2
  80. Samir Sahiti – KF Trepça                                                                2
  81. Ergon Hyseni – KF Gjilani                                              2
  82. Kushtrim Shabani – KF Llapi                                         2
  83. Besnik Krasniqi – KF Feronikeli                                   1
  84. Drilon Osmani – KF Drenica                                          1
  85. Durim Gashi – KF Liria                                                     1
  86. Osman Mziu – KF Drenica                                             1
  87. Muhabi Bushi – KF Ferizaj                                            1
  88. Edon Sadriu – KF Ferizaj                                                                1
  89. Mirlind Daka – KF Hajvalia                                            1
  90. Blagojqe Gllavevski – KF Drita                                     1
  91. Benjamin Emini – KF Llapi                                             1
  92. Arber Likaj – KF Liria                                                        1
  93. Burim Shabani – KF Ferizaj                                           1
  94. Enis Kuka – KF Ferizaj                                                     1
  95. Ylber Kastrati – KF Gjilani                                              1
  96. Bujar Idrizi – KF Llapi                                                       1
  97. Florent Avdyli  – KF Besa                                                                1
  98. Armend Dallku – KF Prishtina                                      1
  99. Etrit Halimi – KF Hajvalia                                                1
  100. B. Mathew Boniface – KF Trepça’89         1
  101. Petrit Osmani – KF Drita                                                1
  102. Bergin Maliqi – KF Drita                                 1
  103. Ervin Kurta – KF Trepça                                  1
  104. Diar Mustafa – KF Trepça’89                        1
  105. Arber Prekazi – KF Besa                                                1
  106. Ismet Cakaj – KF Drenica                              1
  107. Mërgim Rexhaj – KF Drenica                       1
  108. Jasir Selmani – KF Ferizaj                              1
  109. Blerim Berisha – KF Trepça                           1
  110. Edenilson Bergonski – KF Drita                   1
  111. Arben Mustafa – KF Trepça                         1
  112. Veton Shabani – KF Trepça                          1
  113. Altin Merlaku – KF Drenica                           1
  114. Idriz Bytyqi – KF Hajvalia                               1
  115. Egzon Shabani – KF Gjilani                            1
  116. Egber Vitia – KF Hajvalia                                                1
  117. Lorik Boshnjaku – KF Prishtina                    1
  118. Gentrit Begolli – KF Prishtina                       1
  119. Mergim Neziri – KF Prishtina                       1
  120. Muhamet Pajaziti – KF Hajvalia                  1
  121. Bajram Zuqaku – KF Trepça                         1
  122. Fidan Gerbeshi – KF Feronikeli                   1
  123. Vilson Morina – KF Hajvalia                          1
  124. Festim Krasniqi – KF Llapi                              1
  125. Filonit Shaqiri – KF Llapi                                 1
  126. Alban Mavriqi – KF Llapi                                                1
  127. Amir Prishtina – Trepça                                 1
  128. Kastriot Rexha – KF Besa                              1
  129. Denis Haliti – KF Drita                                     1
  130. Lapidar Lladrovci – KF Trepça’89                                1
  131. Valon Zeqiri – KF Llapi                                    1
  132. Viktor Kuka – KF Drita                                    1
  133. Dren Gashi – KF Drita                                     1
  134. Albin Memaj – KF Liria                                   1
  135. Arianit Krasniqi – KF Trepça                         1
  136. Sami Geci – KF Drenica                                  1
  137. Florent Osmani – KF Liria                              1
  138. Rilind Kastrati – KF Liria                                  1
  139. Mal Rezniqi – KF Hajvalia                              1

Mirsad Idrizi – KF Ferizaj                               1