Rudiger më në fund thyen heshtjen, zbulon të ardhmen

Antonio Rudiger më në fund ka vendosur të flas për të ardhmen e tij te Chelsea.

Mbrojtësi gjerman është në bisedime për kontratën e re me The Blues, por që ende nuk kanë marrëveshje.

Rudiger po kërkon pagë të majme te Chelsea, mirëpo këta të fundit nuk janë të gatshëm t’ia plotësojnë kërkesën.

Kështu, gjermani është deklaruar tani rreth të ardhmes së tij dhe për interesimin që ka shfaqur Bayern Munichu.

“E ardhmja? Ndihme mirë te Chelsea, ku jam tani. Interesimi i Bayernit më nderon mua, pasi tregon se kam bërë disa gjëra mirë së fundmi”, ka deklaruar Rudiger.

Interesim për mbrojtësin qëndro ka shfaqur edhe Real Madridi, mirëpo skuadra londineze vështirë se do ta shesë.

Ushtroi dhunë në gjyqtarin e ndeshjes dhe e lë pa ndjenja, futbollisti e pëson keq nga policia

Bajrami: Dua golin e parë kuqezi, duam fitoren e madhe ndaj Hungarisë