Rritet çmimi i Higuainit

Skuadrat angleze Liverpool dhe Arsenal janë vënë pas sulmuesit argjentinas të Napolit, Gonzalo Higuain.

Por drejtuesit e klubit të Napolit kanë bërë të ditur se sulmuesi i tyre nuk do të largohet nga ekipi pa paguar shumën prej 67 milionë euro.

Mbetet të shihet nëse drejtuesit e këtyre dy skuadrave do të arrijnë që të paguajnë këtë shumë për sulmuesin argjentinas.