Rrini gati, ja kur fillon meçi në mes të Anthony Joshuas dhe Oleskandr Usyk

Sonte zhvillohet meçi i shumëpritur ndërmjet Anthony Joshuas dhe Oleksanr Usyk.

Anglezi e zhvillon luftën e parë për në vitin 2021, shkruan Gazeta Olle.

Lufta do të zhvillohet për tri tituj të peshave të rënda, WBA, WBO dhe IBF.

Patjetër se do të jetë një përballje mjaft e vështirë për të dy gjigantët.

Meçi mes Joshuas dhe Oleksandr Usyk pritet të fillojë pas rreth 1 ore.

/Gazeta Olle/

Prizreni 16 shënon fitore të thellë ndaj Yllit

Real Madridi ndalet nga Villarreali pas katër fitoreve radhazi