Rrahmani deçiziv për Partizanin

Amir Rrahmai ka vazhduar me formën e tij të mirë me fanellën e Partizanit. Mbrojtësi prishtinas ka shënuar në ndeshjen Partizani- Flamurtari.

Rezultati ishte 1:0 në të mirë të Flamurtarit, kur një kombinim tërshisht kosovar, pas një aksioni të nisur nga Mentor Mazrekaj, topi erdhi te Astrit Fazliu I cili harkoj në zonë dhe Rrahmani qëllo bukur me kokë për 1:1.

Golin e fitore e shënoi Raciq në minutat e fundit.

Ndeshje tjetër e zhvilluar në këtë orar ishte edhe ajo ndërmjet Kukësit dhe Teutës që përfundoi 5:2.