Rrahmani befasohet nga Kroacia, ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për të

Amir Rrahmani është zgjedhur në formacionin e javës në Kroaci.

Lojtari është kthyer në formën më të mirë dhe këtë e tregon dhe formacioni, shkruan GazetaOlle.com.

Në formacion gjendet edhe shqiptari i Maqedonisë, Zhuta.

Ai pritet të luajë në qendër të mbrojtjes në ndeshje ndaj Islandës.

Mbrojtësi është në huazim nga Dinamo Zagrebi. /olle/

rrahmani 1212