Rrahje në ring, ‘sjellin’ edhe spektatorët (VIDEO)

Një natë e boksit plasi në dhunë këtë fundjavë kur mbështetësit e boksierit rivalë hynë me forcë në ring dhe filluan duke hedhur grushtat e tyre.

Sigurimi ka ndërhyrë menjëherë pasi mbështetësit e Uzair Nijab, kanë hyrë në ring dhe kanë filluar të shkaktojnë kaos në ndeshjen e cila priste të fillonte me kundërshtarin Muheeb Fazeldin, transmeton indeksonline’.

Përleshja vazhdoi deri në momentin kur folësi i ndeshjes me zë ulëritës ftoi ata për tu qetësuar, duke i paralajmëruar se konkursi do të s’kualifikohet në qoftë se paqja nuk rivendoset në teatrin Octagon në Sheffield, në jug të Yorkshire, të Anglisë Veriore.