Rosberg qëllon në shenjë

Piloti i Mercedes, Nico Rosberg i ka njoftuar fanasat dhe familjarët se ai dhe gruaja e tij Vivian janë duke pritur fëmijën e tyre të parë, një vajzë e cila pritet të vijë në jetë në muajin gusht.

Rosberg, i cili përfundoi 67 pikë pas shokut të tij të ekipit Lewis Hamilton dhe zuri vendin e dytë në renditjen e përgjithshme e dha lajmin e ij të gëuar në llogaritë e tij sociale të premten.

Kohë emocionuese për familjen tonë të vogël”, shkori gjermani Rosberg, i cili është 29 -vjeçar , dhe u martua vitin e shkuar.  “Vivian është shtatzënë dhe nëse gjithçka shkon mirë, ne do të kemi një vajzë të vogël në gusht”, shkroi Rosberg, transmeton ‘Gazeta olle’.

 

rosberg